Kontakt

Veterán Klub Lučenec


Gagarinova 13, 984 03 Lučenec

Tel. kontakt :

Predseda Miroslav Nagy
0905 182 230

Hospodár Marek Cífer :
0905 614 776

Ladislav Eliáš
(contact magyar) :
0905 700 518

e-mail: veteran.klub.lucenec@gmail.com


AKTUALITYFotrova kára 10

Milí priaznivci, aj tento rok Vás radi privítame v Lučenci na desiatom podujatí Fotrova kára.


11.06.2024

POUKÁŽTE NÁM AJ TENTO ROK 2% Z DANE!!!

"VETERÁN KLUB LUČENEC" sa v aj v tomto roku uchádza o získanie práve Vašich 2% z dane. Tlačivavo nájdete TU
25.02.2023

Fotrova kára 8

20. augusta 2022 sa v Lučenci konala po dvojročnej prestávke ôsma výstava vozidiel z čias našich rodičov a starých rodičov pod názvom FOTROVA KÁRA 8. Stretlo sa tu 65 automobilov a 9 motocyklov z rôznych kútov Slovenska. Usporiadatelia VETERÁN KLUB LUČENEC a MESTO LUČENEC ďakujú BANSKOBYSTRICKÉMU SAMOSPRÁVNEMU KRAJU za poskytnutie finančnej dotácie a všetkým účastníkom za vytvorenie príjemnej atmosféry podujatia, a veria že prídu odprezentovať svoje stroje aj v ďalších rokoch. Foto z akcie nájdete TU.


17.07.2022

Fotrova kára 7 - poďakovanieVETERÁN KLUB LUČENEC v mene všetkých svojich členov ďakuje Banskobystrickému samosprávnemu kraju za poskytnutie finančnej dotácie, ktorá bola použitá na realizáciu podujatia pre zberateľov, milovníkov, obdivovateľov historických vozidiel ako aj širokú verejnosť.29.08.2019

Fotrova kára 7

24. augusta 2019 sa v Lučenci konala už v poradí siedma výstava vozidel z čias našich rodičov a starých rodičov pod názvom Fotrova kára. Usporiadateľom bol Veterán klub Lučenec v spolupráci s a s finančnou podporou . Veríme že sa Fotrova kára 7 páčila všetkým účastníkom, aj obdivovataľom strojov z čias minulých a stretneme sa opäť o rok.

Fotky z tejto akcie nájdete TU29.08.2019

Zraz veteránov Rimavská Sobota

VETERÁN KLUB Rimavská Sobota Vás pozýva na 2. ročník zrazu veteránov. Viac informácií sa dozviete v priloženom plagáte.Pre zväčšenie plagátu kliknite na obrázok
17.07.2019

Fotrova kára 6 - poďakovanieVETERÁN KLUB LUČENEC v mene všetkých svojich členov ďakuje Banskobystrickému samosprávnemu kraju za poskytnutie finančnej dotácie, ktorá bola použitá na realizáciu podujatia pre zberateľov, milovníkov, obdivovateľov historických vozidiel ako aj širokú verejnosť.01.10.2018

Fotrova kára 6

25. augusta 2018 sa v Lučenci konala už v poradí šiesta výstava vozidel z čias našich rodičov a starých rodičov pod názvom Fotrova kára. Usporiadateľom bol Veterán klub Lučenec v spolupráci s a s finančnou podporou . Aj napriek nie velmi sľubnej predpovedi počasia sa jej zúčastnilo 77 automobilov a motocykolv vozidiel rôznych značiek, či už spoza veľkej mláky alebo z Európy. Veríme že sa Fotrova kára 6 páčila všetkým účastníkom, aj obdivovataľom strojov z čias minulých a stretneme sa opäť o rok.

Fotky z tejto akcie nájdete TU17.09.2018

Fotrova kára 5 - poďakovanieVETERÁN KLUB LUČENEC v mene všetkých svojich členov ďakuje Banskobystrickému samosprávnemu kraju za poskytnutie finančnej dotácie, ktorá bola použitá na realizáciu podujatia pre zberateľov, milovníkov, obdivovateľov historických vozidiel ako aj širokú verejnosť.30.9.2017

Fotrova kára 5

Výstava vozidiel z čias našich rodičov a starých rodičov pod názvom Fotrova kára 5 sa konala dňa 19. augusta 2017 pred novo zrekoštruovanou mestskou radnicou na ulici Dr. Herza v Lučenci. Usporiadateľom bol Veterán klub Lučenec v spolupráci s Mestom Lučenec, Mestskou tržnicou Lučenec a s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja. Za priaznivého slnečného počasia sa tu stretlo cez 70 vozidiel rôznych značiek, či už spoza veľkej mláky alebo z Európy. Na svoje si prišli obdivovatelia oldtimerov, joungtimerov - kompletne zreštaurovaných, ale aj tých v pôvodnom stave. Svoj jeden deň slávy v roku si užili aj vozidlá poznačené zubom času či úpravou domácich kutilov minulého storočia. Výstava bola ukončená slávnostnou promenádou veteránov mestom Lučenec. Aj napriek početným veteránistickým akciám prebiehajúcim v rovnaký termín, ďakujeme všetkým účastníkom, že si vybrali práve Fotrovu káru 5 v Lučenci.

Fotky z tejto akcie nájdete TU13.9.2017

VETERÁN KLUB LUČENEC v mene všetkých svojich členov ďakuje Banskobystrickému samosprávnemu kraju za poskytnutie finančnej dotácie, ktorá bola použitá na realizáciu podujatia pre zberateľov, milovníkov, obdivovateľov historických vozidiel ako aj širokú verejnosť.30.8.2016

Fotrova kára 4

20.augusta 2016 usporiadal Veterán klub Lučenec v spolupráci s Mestskou Tržnicou, Mestom Lučenec a s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja 4. zraz veteránov pod názvom Fotrova Kára. Veterány z celého Slovenska sa začali schádzať už od predpoludnia. Začiatok akcie bol naplánovaný na pravé poludnie, aby mali čas doraziť aj posádky zo vzdialenejších miest. Zrazu sa zúčastnilo približne 50 vozidiel zo Sovenska, Maďarska, dokonca jedno vozidlo bolo aj z Francúzska. Jedná sa Vespu 400, ktorú doviezol jej majiteľ z 1750km. vzdialeného mesta Rouen. Nakoľko sa jedná o voľnú akciu bez potvrdenia účasti vozidla počas jej trvania prichádzali a odchádzali priebežne, čím bolo možné verejnosti predstaviť rozmanitejšie množstvo vozidiel. Najstarším vozidlom zrazu bol Ford A z roku 1930. Z motocyklov tu mali zastúpenie od sólo strojov cez motocykle so sajdkou až po velorex určený pôvodne pre invalidov. Akcia bola ukončená spanilou jazdou cez mesto.

Fotky z tejto akcie nájdete TU

30.8.2016


Rožňava 2016

Veterán Klub Rožňava – Slovenský Kras usporiadal v dňoch 14. až 15. mája 2015 8. ročník zrazu veteránov. Účastníci z najrôznejších klubov Slovenska a Maďarska sa začali schádzať už od piatka poobede v hotely Gemer. Počasie bolo už tradične daždivé no ani to neodradilo milovníkov veteránov od účasti na tomto zraze. Z nášho klubu sa na ňom zúčastnili 3. vozidlá členov s rodinami. V sobotu doobeda sme si prezreli Banícke múzeum, v ktorom je naväčším lákadlom nákladný automobil Škoda Sentinel a parný valec, ďalej sa kolóna veteránov presunula na Námestie baníkov pred strážnu vežu a katedrálu. Po krátkej prestávke v obci Lučky do ktorej sme všetci netrafili na prvý krát, veterány odstavili pred Zádielskou tiesňavou. Večer bolo vyhodnotenie a odovzdávanie cien. V nedeľu po raňajkách si účastníci mohli prezrieť súkromnú zbierku hračiek pána Štefana Číka, ktorá bola spolu s otáčaním asi 20 zablúdených veteránov na 1,5 km úseku na Moldavu nad Bodvou najväčšou atrakciou zrazu. Najzaujímavejšie momenty z akcie si môžete pozrieť v priloženej fotogalérii.

Fotky z tejto akcie nájdete TU

30.5.2016


Šurice 1.5.2016

1.mája 2016 sa v obci Šurice konal IV ročník akcie po názvom „Prvomájové stretnutie veteránov“. Zišlo sa tu množstvo vozidiel a motocyklov nielen z východného bloku, ako to mali v pláne organizátori , ale aj veterány zo západu. Členovia nášho klubu sa ako každoročne umiestnili na popredných miestach v rôznich kategóriách. Novinkou bola kategória retro oblečenia v ktorej sme sa tiež umiestnili na prvom mieste. Spanilá jazda veteránov viedla zo Šuríc do neďalekej obce Hajnáčka. Atmosféru z tejo akcie sme pre našich priaznivcov zvečnili v priloženej fotogalérii.

Fotky z tejto akcie nájdete TU

19.5.2016


Fotrova kára 3

29.augusta 2015 usporiadalo Mesto Lučenec v spolupráci s Veterán Klubom Lučenec a Mestskou Tržnicou Lučenec už v poradí 3. ročník výstavy pod názvom FOTROVA KÁRA 3 Akcia sa konala na novom mieste takže očakávania neboli veľké. Letáky v médiách, na reklamných plochách mesta a rozdané na veteránskych akciách na Slovensku a v zahraničí v kombinácii s výborným počasím urobili svoje. Prilákali na Kubínyho námestie v Lučenci 65 vozidiel a motocyklov najrôznejších značiek zo Slovenska a Maďarska. Ocenenie z Fotovej kary si odniesli najstaršie vozidlo, najstarší motocykel, najdlhšie vozidlo, najkratšie vozidlo a najzvláštnejší motocykel. Pre deti sme pripravili retro jazdu na bicykloch „skladačkách“ a pre tých najmenších na kolobežke z 80-tych rokov pomedzi dopravné kužele. Akciu sme ukončili slávnostnou promenádou centrom mesta s pani primátorkou, kde si veterány mohli pozrieť aj ostatní účastníci osláv Dní mesta Lučenec. Dúfame že aj v budúcich rokoch sa nám spoločne podarí usporiadať ďalšie ročníky Fotrovej káry s takou hojnou účasťou vozidiel a motocyklov z čias našich rodičov a starých rodičov.

Fotky z tejto akcie nájdete TU

8.9.2015


Gyongyos 2015

Od 26 do 28 júna sa konal tridsiaty ročník zrazu veteránov v Maďarskom meste Gyongyos. Veterán Klub Lučenec a ďalší priaznivci veteránov z Lučenca sa znova ako každoročne zúčastnili v najväčšom počte, čo sa týka zastúpenia účastníkov z jedného mesta. Na trinástich autách a šiestich motocykloch sa z nášho okresu zúčastnilo tridsaťpäť nadšencov veteránizmu. Mali sme zastúpenie vo všetkých kategóriách. Vekové rozpätie účastníkov z Lučenca bolo od 7 do 57 rokov.

Fotky z tejto akcie nájdete TU

8.7.2015


Rožňava 2015

Veterán klub Rožňava – Slovenský Kras usporiadal v dňoch 9.-10. mája 2015 7.ročník zrazu veteránov, na ktorom sa zúčastnili aj tri posádky z nášho klubu. Počasie nebolo práve ideálne, striedali sa prehánky so slnečnou oblohou, no výborná atmosféra podujatia to všetko prekonala. Počas spanilej jazdy Gemerom sme si prezreli miestne hystorické pamiatky. Všetky naše vozidlá získali ocenenia v rôznych kategóriách. Aero 30 dostalo cenu za najkrašie vozidlo na zraze vyrobené pred rokom 1945, Škoda 1100 MBX za najkrajšie vozidlo vyrobené po roku 1945 a Škoda 100 za vozidlo na ktorom sa nachádzajú štyri odtiene modrej farby :). Zrazu sa zúčastnilo asi 50 automobilov a 20 motocyklov najrôznejších značiek.

Fotky z tejto akcie nájdete TU

20.5.2015


Šurice 1.5.2015

1.mája 2015 sa niekoľko členov nášho klubu zúčastnilo 3. ročníku zrazu veteránov v Šuriciach. Vystavených bolo cez tridsať automobilov a asi dvadsať motocyklov rôznych značiek. Najväčšiu prevahu v automobiloch mala značka Škoda a v motocykloch Jawa. Členovia klubu sa umiestnili na popredných miestach v jednotlivých kategóriách.

Fotky z tejto akcie nájdete TU

4.5.2015


Klubová jazda 12.4.2015

Dňa 12.04 2015 sa členovia klubu stretli na prvej prímestekej jazde spojenej s fotením pre leták Fotrova Kára 2015, ktorú pripravuje Mesto Lučenec v spolupráci s Veterán Klubom Lučenec. Fotografie zrealizoval nádejný mladý fotograf Gergrly Tóth, ktorému touto cestou ďakujeme a veríme, že naša spolupráca bude naďalei pokračovať.

Fotky z tejto akcie nájdete TU

20.04.2015


Výkend veteránov Budapešť

Dňa 10 apríľa 2015 sa už po druhý krát členovia nášho klubu zúčastnili výstavy pod názvon Výkend veteránov v budapeštianskom Parku histórie železnice. Bolo tam vystavených mnoho zaujímavých automobilov a motocyklov. Niektoré z nich sú zachytené v nasledujúcej fotogalérii. Počasie a atmosféra bola výborná.

Fotky z tejto akcie nájdete TU

20.04.2015